Nasza firma zajmuję się wykonaniem pod zamówienie

– witraży montowanych w drzwiach, oknach, świetlikach
– szklanych muszek do garnituru
– lamp witrażowych do salonu, kuchni , jak i dla naszych ukochanych dzieci
– lamp witrażowych montowanych w ścianie
– różnego rodzaju pamiątek, prezentów firmowych, przedmiotów dekoracyjnych, statuetek
– elementów witrażowych wkomponowanych w elementy ogrodzeń kutych.                                                                 – dekoracyjne malowanie wnętrz – stiuki , trawertyny , tynki japońskie itd.                                                                     – układanie kamienia

lampa2witraz_okraglypr2

Nie są to witraże czy lampy sprowadzone z Chin i sprzedawane w Polsce. Jest to produkt Polski. Każdy kto miał do czynienia z produktami z Chin od razu dostrzeże jakość użytego materiału i klasy szkła. Są to elementy nie powtarzające się w ilościach hurtowych, tylko indywidualne, oryginalne, niespotykane oraz wykonanie w Polsce.

Każdy witraż, lampa, element dekoracyjny czy front meblowy jest wykonywany ręcznie pod indywidualne zamówienie. Poprzez intensywną, cierpliwą, misterna pracę, niesamowitą precyzję mogą powstać kunsztowne, oryginalne, wykonane ze smakiem wszelkiego rodzaju dzieła witrażowe z zastosowaniem szkła sakralnego .

Cały proces zaczyna się od selekcji surowca. Naszym atutem jest staranność wykonania, precyzja. Dlatego udzielamy dożywotniej gwarancji na trwałość koloru oraz szczelność.

Tworzymy witraże, lampy witrażowe itd. z najlepszego pod względem jakości, wysoko cenionego szkła. Surowce pochodzą z Polski czyli Huty Szkła w Jaśle i Krośnie. Witraże, lampy witrażowe tworzymy również z dodatkiem kamieni szlachetnych i półszlachetnych.


 

Ceny witraży, lamp witrażowych i innych przedmiotów z użyciem szkła nie sprzedaje się na kilogramy, metry czy ilości sztuk. Każdy witraż, lampa witrażowa jest wykonywana pod indywidualne zamówienie, a jego wartość jest uzależniona od kilku czynników:

1 .Rodzaj użytego szkła , kamieni szlachetnych

Tak jak podstawowe materiały np. Cyna, taśma, ołów, patyna mają cenę w miarę stałą, tak szkło, kamienie szlachetne (bursztyny) posiadają różne ceny . Ceny szkła mogą wynosić od kilkuset zł za metr kwadratowy do ceny gdzie metr kwadratowy będzie kosztował ponad tysiąc zł za metr kwadratowy. Cena może być uzależniona od huty szkła, koloru, barwy, intensywności, klasy szkła, sposobu wyrobu (ręcznie)

2.Rozmiar

Im większy element tym więcej materiału jest potrzebne na jego wykonanie, lecz bywa też tak, że mniejszy witraż lub lampa witrażowa jest wyceniona wyżej niż dwa razy większy witraż.

3.Stopień skomplikowania

Chodzi tutaj o kształt – ilość elementów z jakich jest wykonany. Im projekt jest bardziej skomplikowany, tym więcej czasu trzeba poświęcić na jego wykonanie – a co z tym idzie ? Czas

4.Czas wykonania

By móc zrobić ładny witraż lub lampę witrażową, nie można się spieszyć. Zajmuję to określony czas, a czas jak nam wiadomo to pieniądz i jest cenny. Trudno jest wycenić witraż lampę witrażową, czy inny element bez ustalenia rodzaju i koloru szkła.

Podsumowując : wycenę witraża czy lampy witrażowej czy innego elementu dekoracyjnego dokonuję po wcześniejszym zaprojektowaniu i ustaleniu materiałów jakie będą użyte do jego wykonania.


 

Nasza pracownia posiada certyfikacje zgodną z dyrektywą unijną RoHS. Luty w lampach witrażowych, elementach dekoracyjnych, statuetkach , frontów kuchennych, pamiątek itd. są wykonane w technice bezołowiowej lecz istnieje możliwość wykonania lutów witrażowych metodą klasyczną pod zamówienie klienta.